Ziņu arhīvs

Metāla svētki Jelgavā

8. septembrī Jelgavā, Pasta salā notika ikgadējie “Metāla svētki”, kuru organizēja Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra” sadarbībā ar Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju Šī gada tēma - „Metāla stāsts”. Metāla stāstus mēs varam saklausīt visapkārt – mašīnu korpusos, riteņu rāmjos, elektrības vados un ielu stabos, pat mūsos, tāpēc apmeklētājiem bija iespēja iepazīt Metāla stāstus, kas no gadsimta gadsimtā kļūst arvien pārsteidzošāki, atklājot mūsu vēlmi izzināt, radīt un pielietot!
 
Aizsākums šiem svētkiem ir meklējams jau 2005. gadā, kad notika pirmais, ZRKAC rīkotais, metinātāju konkurss un Metālapstrādes un mašīnbūves asociācijas biedru seminārs.
 
Gadu gaitā šis pasākums ir kļuvis par lielu festivālu, kas piesaista ne tikai metālapstrādes nozares speciālistus, bet arī plašu sabiedrību, tai skaitā skolēnus un ģimenes, kurās viņi var redzēt jaunos izstrādājumus un zinātnes un tehnoloģiju nozīmi, tādējādi paaugstinot bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm, zinātne un pētniecība.
 
Organizatori nodrošināja daudzveidīgas aktivitātes dažādām interesēm, ikviens varēja atrast interesantas aktivitātes - piedalīties sacensībās, eksperimentētdažādos semināros vai vienkārši skatīties izstādes vai demonstrācijas.
 
Metālapstrādes profesionāļi stāstīja par metināšamas procesiem, demonstrēja iekārtas un prezentēja profesionāļiem pieejamo aprīkojumu.
 
Metāla stāsti uzņēmējdarbībā piedāvāja iepazīt metālapstrādes uzņēmumu produkciju, metināšanas darbnīcas, kā arī iegūt vērtīgas balvas konkursos un loterijās.
 
Metāla stāsti amatniecībā ļāva izzināt kalēja amata noslēpumus, piedalīties monētu kalšanas meistardarbnīcā, iepazīt metāla darbarīkus, saimniecības piederumus.
 
Metāla stāsti izglītībā un zinātnē vēstīja par inženierzinātņu profesijas apguves iespējām profesionālās izglītības iestādēs.
 
Festivāls bija arī platforma metālapstrādes nozares speciālistiem, lai uzzinātu un apspriestu Industry 4.0 izaicinājumus un aplūkotu dažus risinājumus, kā apvienot tradicionālo ražošanas un rūpniecisko praksi ar jauno tehnoloģiju iespējām, piemēram, CAD/CAM/CAE programmatūras izplatītājfirma Colla iepazīstināja ar modelēšanas, programvadības un tehniskās ražošanas uzraudzības risinājumiem.
 
Firma Instro, viens no spēcīgākajiem CNC mašīnu un automātiskās ražošanas sistēmu līniju tirgotājiem Latvijā, ar filiālēm arī Lietuvā un Igaunijā, stāstīja par CNC un projektiem ar jaunās domāšanas un tehnoloģisko risinājumu pielietojumu.