Naujienų archyvas

Inžinerinės pramonės dienos Šiauliuose - verslas+mokslas

Šiauliuose pirmą kartą įsikūrė „Atvira inžinerinės pramonės laboratorija“ – praktinių gamtamokslinių ir inžinerinių kompetencijų tobulinimo renginys, prisidėsiantis prie Šiaulių – inžinerinės pramonės miesto, plėtros. Verslo atstovai ir mokslo įstaigos vienija savo jėgas, siekdami Šiaulių regiono jaunimą ir tėvus supažindinti su jiems aktualia informacija apie šiandienos ir ateities profesijas, specialistų poreikį  atskiruose sektoriuose. Tokio tipo interaktyvus renginys ir motyvacinė sesija yra puikus jaunimo profesinio orientavimo ir  karjeros planavimo pavyzdys. 

Inžinerinė pramonė – vienas iš labiausiai išvystytų ir progresuojančių sektorių Lietuvoje, jis kuria šaliai reikšmingą vertę, gali pasiūlyti daug patrauklių darbo vietų, padėti jauniems žmonėms padaryti karjerą. Todės inžinerinės pramonės verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra gerasis pavyzdys, kaip supažindinti jaunimą su mokymo ir studijų galimybėmis, bei potencialiomis ateities darbo vietomis.

„Lietuvos pramonei reikia gebėjimo teikti paslaugas, kurios atitiktų europinio lygmens darbo rinkos poreikius. Būtina nepamiršti ir ateities kompetencijų poreikių, iš kurių bene svarbiausia kryptis – skaitmenizacija. Labai svarbu, kad tokiuose renginiuose yra skatinamas dalyvauti ir jaunimas, kuris turi galimybę iš arti pažinti modernią inžinerinę pramonę, praktiškai susipažinti su procesais ir apsispręsti dėl savo ateities“, – sako LINPRA direktorius Gintaras Vilda.

Dviejų dienų renginyje sveikinimo kalbą sakė Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, o pranešimą apie skaitmenizacijos svarbą Lietuvos regionų pramonei pristato LINPRA direktorius Gintaras Vilda.

„Atviroje inžinerinės pramonės laboratorijoje“ jėgas suvieniję verslo atstovai, savo srities profesionalai ir jaunimas kalbėjo, kokie iššūkiai visų laukia ir kokios žinios bus reikalingos, žengiant į ketvirtosios pramoninės revoliucijos amžių, kuris dar vadinamas daiktų internetu. Svarbų dėmesį šiam klausimui ir ateities specialistų profesiniam rengimui skiria inžinerinė pramonė, ir tuo tikslu įgyvendina projektą Industry 4.0 CHAlleNGE: Empowering Metalworkers For Smart Factories Of The Future (4CHANGE). LINPRA šio projekto metu sieks parengti reikiamas priemones, kad ugdomi būsimi darbuotojai gebėtų greitai ir lanksčiai prisitaikyti darbo vietoje iškart baigę mokslus, bei vystyti sistemą, leidžiančią turėti įgūdžius visą gyvenimą pagal poreikį mokytis ir prisitaikyti techniškai kintančioje darbo aplinkoje. 

Renginio Šauliuose organizatorius – Šiaulių valstybinė kolegija, projekto partneriai – Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA), Šiaulių pramonininkų asociacija, Šiaulių universitetas ir Šiaulių profesinio rengimo centras.